شعور جنسی

Marty Klein با بیش از ۳۰ سال مشاوره جنسی، در کتاب جدیدش « شعور جنسی: ما واقعاً از سکس چه توقعی داریم و چگونه به دستش آوریم»، حقه معجزه آسایی در آستین ندارد. ولی می توان نشان می دهد چگونه از تب و تاب سرگشتگی ناشی از قدرت هورمون های جنسی که شما را بنده و عبید خود می سازد رهایی یابید و به جای آن، خودتان تصمیم گیرنده انرژی زیبای سکس باشید.

۱- بر اساس تجربیات خودت به عنوان مشاور جنسی، توقع بیشتر مردم از سکس چیست؟

اگر مستقیماً این سئوال را از مردم بپرسی جواب نامفهومی را در سر می پرورانند که معمولا ترکیبی است از لذت و احساس نزدیکی ولی تجربه و حس خودم از گفتگوی مستقیم و خصوصی که با خیلی ها داشتم این است که به نظر می رسد اغلب شان به دنبال نوعی رضایتمندی عاطفی و احساسی هستند.

گاهی به دنبال ایجاد تماس با شریک شان هستند گاهی به دنبال یک رابطه درونی با هویت خودشان. در کل، اغلب افراد توقع شان از سکس به وجود آوردنِ احساس جوانی، شادابی، وقار و مردانگی هستند. احساساتی که تضمین می کند آنها آدم های جمع و جور و نرمالی هستند که رفتار مناسب و تعیین شده ایی که برای شان تکلیف شده را با مهارت و موفقیت انجام داده اند.

۲- به نظر تو م چه توقعی ما باید از سکس داشته باشیم؟ اصلاً چه نوع توقعاتی واقعی تر هستند و به احتمال زیاد خشنودی واقعی را را برای مان فراهم می کنند؟

راستش را بخواهی جوابش بیشتر بر می گردد به اینکه افراد چقدر وقت و انرژی برای توقعات شان صرف خواهند کرد. مثلاً می شود پرسید چه توقعی از وعده غذایی که خواهید خورد خواهید داشت؟ اگر یخچال تان تقریباً خالی باشد وفقط ۵ دقیقه برای تهیه غذا وقت داشته باشید و ظروف لازم برای پختن در دسترس نباشد و حواس تان معطوف گفتگوی تلفنی باشد و مدام چشم تان را به ساعت بدوزید خوب معلوم است که غذای خوشمزه و خوبی نخواهید خورد.

مثال عمومی تر دیگری که می توانم بزنم در مورد زوج هایی است که سالهاست با هم رابطه زناشویی دارند. آنها نیز پس از مدتی، وقت و حوصله و انرژی به خرج نمی دهند تا غذای خوشمزه (جنسی) برای همدیگر درست کنند. در نتیجه رابطه جنسی شان معمولا کمتر و کمتر می شود. آنها به شکل منفعلانه ایی صبر می کنند تا وقتی که میل جنسی شان آنقدر قوی شود که مثل مورد اولی که اشاره کردم، سراسیمه، گرسنگی جنسی شان را بدون هیچ توجه و دقت، فقط برطرف می کنند.

بی دلیل نیست که بسیاری از زوج ها به شکلی غیرعادی، خود را از داشتن یک رابطه جنسی مملو از عاطفه محروم می کنند. آنها با ایجاد فاصله زمانی بین روابط جنسی شان، امیدوارند صاحب عطش جنسی از نوع دورانِ جوانی شوند. در صورتی که بعد از مثلاً ده سال رابطه زناشویی، تنها چیزی که مدام نصیب شان می شود فاصله بیشتر بین سکس قبلی و بعدی شان خواد بود.

مجله مرد روز

Leave a Reply