مقاله قدیمی پیک آلفا را در این لینک بخوانید.

آلفاي قبل خواب

انسانها دارای چهار نوع فرکانس مغزی هستند:

1 – بتا، همان حالت بيداري كامل است و ضمير خود آگاه در آن فعال می باشد.

2 – آلفا، خلسه – ترنس.

3 – تتا، امواج تله پاتي، شهود، روشن بيني.

4 – دلتا، خواب عميق كه در این لحظه رويا ها (به اصطلاح) دیده می شوند.

در حالت بیداری کامل است که مغز امواج بتا از خود صادر می کند، قبل از خواب، حالتی به انسان دست می دهد که بین خواب و بیداری است، در این حالت مغز از خود امواج آلفا را صادر می کند. گرچه وقتی روی موضوع خاصی هم تمکز زیادی انجام می می شود، این امواح در مغز به وجود می آیند.پس از غلبه خواب بر حالت بیداری، امواج مغزی تبدیل به حالت دلتا می شوند. این حالت دوباره به هنگام بیداری به بتا تبدیل شده و این چرخه تا آخر عمر انسان با او خواهد بود.

آدمیان در آلفا در بالاترين حالت تلقين پذيري قرار دارند. آدم ها وقتي هيپنوتيزم مي شوند، در حالت آلفا قرار مي گيرند. پس می توان به نوعی گفت که ما بيست دقيقه قبل از خواب و بيست دقيقه بلافاصله بعد از بيداري در حالت هيپنوتيزم هستيم، چون در آلفا هستيم!

افكار ما در بيست دقيقه قبل از خواب، درحالات بعد از بيداري ما تاثير دارد. اگر انسان آلفا و دلتاي آرامي نداشته باشد ، يعني قبل از خواب پر از افكار منفي باشد، در طول آلفا و  بتاي بعدي هم(يعني بعد از بيدار شدن)،باز افكار منفي با او خواهد بود و اين بار شديد تر! زیرا در زمان آلفا كه در بالاترين حالت تلقين پذيري بوده، مقدار زیادی فكر و احساس منفي را وارد ضمير نا خود آگاه خود كرده!برای همین است كه برخی اوقات آدم 15 ساعت مي خوابد اما با خستگي بيدار مي شود و گاهي 3 ساعت مي خوابد و با انرژي بيدار مي شود!

 شايد برای شما عجيب باشد که بدانید مقدار زیادی از حوادث زندگيمان، بر اساس اينكه در حالت آلفا چه طوري فكر مي كنيم و به چیزهایی فکر می کنیم، مي سازيم! ذهن ما دنیای اطراف ما را می سازد، به هرچه فکر کنیم، بر روی هر چیزی تمرکز کنیم، ذهنمان بعدا آنرا می سازد. پس به نظر شخص خودم، آیا بهتر نیست به مواردی فکر کنیم که برای خودمان و جامعه اطرافمان مفید باشد؟

آیا با خود فکر کرده اید که دیدن فیلمهای صرفا ترسناک، ساعت ها به مشكلات مالي يا عشقي يا شكست هاي زندگي خود و اطرافیانمان فكر کردن، چه اثری روی مغز می گذارد؟ مغز چه امواجی تولید می کند و این امواج چه مقدار در ذهن پایداری دارد و بعدا ذهنمان این ها را به واقعیت فیزیکی اطراف خودمان تبدیل می کند؟؟ یعنی همان افکار را به صورت علنی، واقعی برای خود و دیگران ساخته اید و به وجود آ.رده اید تا با جسم خود و دیگران آنها را باز تجربه کنید!!!

پس پیشنهاد می کنم مراقب امواج مغزی خودتان باشید.

چگونه از امواج مغزی خودمان محافظت و مراقبت کنیم؟

*) کنترل افکار خود را رد دست بگیرید. خودتان را سرزنش نکنید. بجای سرزنش کردن خودتان، سریعا به سراغ فکر بعدی بروید و از میان هزاران فکری که ممکن است به ذهنتان برسد، فکرهای خوب را انتخاب و جایگزین کنید. این تمرین واقعا به درد من یک نفر خورده است :-))

*) به هنگامی که کار خوبی انجام می دهید، از خودتان تشکر کنید، البته و صد البته این تشکر در ذهنتان باید باشد نه در ظاهر.

تجربیات و عقاید خودتان را لطفا برای ما و دیگران هم بنویسید، عقاید و نظرات شما بسیار مهم است و ما قدر آنها را می دانیم.

[feather_share]

One Reply to “آلفاي قبل خواب”

Leave a Reply