تایلندآماری از مسافران ایرانی تایلند در سال۲۰۱۴

یکی از مدیران گردشگری تایلند گفت: در سال ۲۰۱۴ حدود ۸۰ هزار ایرانی به تایلند سفر کرده اند. این درحالی است که با توسعه گردشگری فرهنگی و خانوادگی قصد داریم استقبال ایرانیان از تایلند را بیشتر کنیم.

در حاشیه این نمایشگاه، چالمارسک سورانت مدیر بخش گردشگری خاورمیانه سازمان گردشگری تایلند در جمع خبرنگاران گفت: تایلند به عنوان مقصدی برای گردشگران مسلمان شهرت دارد.

به گفته او، فرودگاه بانکوک به عنوان بهترین فرودگاه دوستدار مسلمانان شناخته شده است: در دسترس بودن غذای حلال، تسهیلات ویژه نمازگزاران و اقامت گاه های متناسب با نیاز مسلمانان از ویژگی های فرودگاه شهر بانکوک و همچنین مقاصد گردشگری در تایلند است.

سورانت گفت: تایلند تلاش می کند با حضور در هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، گردشگران ایرانی را جذب شهرهای چیانگ مای، هواهین، کوسامویی و کرابی کند. در سال 2014 حدود 80 هزار گردشگر ایرانی به تایلند سفر کردند.

او همچنین گفت که در سال گذشته میلادی تنها 5 هزار تایلندی به ایران سفر کرده اند: بخشی از آنها به شهرهای باستانی ایران مثل شیراز و اصفهان رفتند و بخشی هم که عمدتا مسلمان بودند، به قصد سفر به مشهد و قم به ایران آمدند.

منبع: تابناک

[feather_share]

Leave a Reply