کدام شرکت‌ها بیشترین هزینه تبلیغات رادارند؟

شرکت های بزرگ و کوچک سالانه بودجه خاصی را برای امور تبلیغاتی و شناساندن محصولات و خدمات خود به مشتزیان در نظر می گیرند. یک بودجه خوب برای تبلیغات و چند نیروی خلاق و زبده برای طراحی تبلیغات کلید موفقیت شرکت ها برای ماندن و شناساندن محصولاتشان به بازار و مشتریان است.

طبق گزارش بیزینس اینسایدر شرکت‌های آمریکایی در سال گذشته مبلغی معادل 110 میلیارد دلار را صرف انواع تبلیغات کرده‌اند که عدد بسیار قابل توجهی است.

در ادامه این مطلب نیز قصد داریم به معرفی شرکت‌هایی بپردازیم که بیشترین هزینه ها را برای تبلیغات انجام می‌دهند.

فیات کرایسلر
بودجه تبلیغات: 1.9 میلیارد دلار
فیات سال ها است که توسط شرکت کرایسلر خریداری شده. این قرارداد در اوایل سال 2014 به صورت رسمی با عنوان هولدینگ گروه اتومبیل های فیات و کرایسلر معرفی شد. این شرکت چیزی در حدود 1.9 میلیارد دلار را هزینه تبلیغات خود کرده است. بخش اعظمی از این هزینه (900 میلیون دلار) صرف تبلیغات تلویزیونی که قیمت‌های بسیار بالایی دارند شده است.

تویوتا
بودجه تبلیغات: 2 میلیارد دلار
شرکت تویوتا در سال 2013 چیزی در حدود 2 میلیارد دلار را صرف هزینه تبلیغات محصولات خود کرده است. طبق گزارشاتی که در مورد امار هزینه‌های تویوتا منتشر شده است، هزینه ای مخصوص تبلیغات این شرکت در سال 2013 نسبت به سال قبل ز آن 5 درصد افزایش داشته است. تویوتا نیز مانند فیات نزدیک به 959 میلیون دلار از بودجه تبلیغات خود را صرف تبلیغات تلویزیونی کرده است.

امریکن اکسپرس
بودجه تبلیغات: 2.19 میلیارد دلار
امریکن اکسپرس به کمپین‌های تبلیغاتی خاص و خلاقانه که برای مدت ها در ذهن مخاطب می‌ماند شهرت دارد. این کمپین‌های تبلیغاتی نیز به پول‌های هنگفتی نیاز دارد. این شرکت در سال 2013 بودجه خود را برای تبلیغات نسبت به سال 2012 7 درصد افزایش داد. از 2.19 میلیارد دلاری که شرکت امریکن اکسپرس صرف تبلیغات خود می‌کند 129 میلیون دلار آن را برای تبلیغات اینترنتی و آنلاین در نظر گرفته است.

لورئال
بودجه تبلیغات: 2.3 میلیارد دلار
شرکت بزرگ فرانسوی لورئال که در زمینه لوازم آرایشی و زیبایی فعالیت می‌کند در سال 2013 بودجه ای معادل 2.3 میلیارد دلار را برای تبلیغات محصولات خود در نظر گرفته بود. بدون شک تبلیغات محصولات آرایشی و بهداشتی و حتی استفاده از بازیگران معروف برای تبلیغات بیشتر هزینه‌های زیادی برای این شرکت داشته است. بنابر این جای تعجب ندارد که شرکت لورئال در سال گذشته 880 میلیون دلار را صرف تبلیغات در روزنامه ها و مجلات کرده است.

ورایزون
بودجه تبلیغات: 2.44 میلیارد دلار
ورایزون یکی از شرکت‌های بزرگ مخابراتی در آمریکا بوده که عمده فعالیت‌های ان در مورد شبکه‌های بی سم مانند اینترنت و موبایل است. این شرکت در سال 2013 مبلغ 2.44 میلیارد دلار را به عنوان بودجه تبلیغات خود در نظر گرفته بود. بخش بزرگی از تبلیغات ورایزون به صورت تلویزیونی انجام شد. به طوری که هزینه تبلیغات این شرکت در برنامه‌های تلویزیونی در سال گذشته 850 میلیون دلار بوده است.

فورد
بودجه تبلیغات: 2.6 میلیارد دلار
در سال 2013 شرکت فورد برای اینکه بتواند مدل‌های جدید خودروهای خود را به بازار و مشتریان عرضه کند مبالغی در حدود 2.5 میلیارد دلار را صرف تبلیغات کرده است. 800 میلیون دلار از این میزان بودجه فورد صرف تبلیغات تلویزیونی شده است. میزان بودجه ای که فورد برای تبلیغات در سال 2013 در نظر گرفته بود حدوداً 13 برابر میزان بودجه تبلیغات سال 2012 این شرکت بوده است.

AT&T
بودجه تبلیغات: 2.9 میلیارد دلار
میزان بودجه ای که آیین شرکت مخابراتی در آمریکا برای تبلیغات خدمات و سرویس‌های خود در سال 2013 در نظر گرفته بود حدوداً 13 درصد بیشتر از سال قبل از آن بوده است. AT&T از اینترنت به عنوان رسانه اصلی خود برای انجام تبلیغات استفاده می‌کند به طوری که 300 میلیون دلار از بودجه 2.9 میلیارد دلاری خود را صرف تبلیغات آنلاین کرده است.

پراکتر و گمبل
بودجه تبلیغات: 5 میلیارد دلار
شرکت بزرگ پراکتر و گمبل که به اختصار آن را P&G می‌نامند، کالاهای مصرفی زیادی را تحت عنوان برنده های مختلف تولید می‌کند. از همین رو میزان بودجه ای که برای تبلیغات در سال 2013 در نظر گرفته نیز عدد قابل توجه 5 میلیارد دلار است. از این مقدار بودجه، آ.9 میلیارد دلار آن صرف تبلیغات تلویزیونی و 1.1 میلیارد دلار نیز صرف تبلیغات در نشریه‌ها شده است.

منبع: بازارخبر

Leave a Reply