چند دلیل برای تنهایی به سفر رفتن

برای تنهایی به سفر رفتن دلایل زیادی وجود دارد و مسلما هرکسی دلایل شخصی خودش را علاوه بر دلایل عمومی ذکر شده در زیر می تواند داشته باشد، شما خواننده محترم اگر دوست دارید مطلبی را به موارد گفته شده اضافه کنید می توانید پس از عضویت در سایت، وارد محوطه کاربری خود شده و در کامنت نظرتان را ب نویسید.

1- با تنهایی به سفر رفتن، کافی است که فقط چمدان خود را حمل کنید، نه وسایلی که ممکن است به دیگران متعلق باشد، اینگونه، فقط نظر شما به تنهایی است که اجرا خواهد شد، مثلا من همیشه خیلی سبک سفر می کنم، بار دیگران را هم قبول نمی کنم :-)) اینگونه اگر همراه شما خسته شود، شما نگران خستگی یا بار سنگین او یا معطل شدن برای او نیستید. از سوی دیگر اگر این خود شما هستید که مثل لنگر یک کشتی سنگین سفر می کنید، نگران این موضوع نیستید که دیگران غر می زنند یا آنها معطل شما شده اند!

 2- هر وقت خسته شدید، استراحت می کنید تا زمانیکه دوباره باز خسته شوید. انتخاب این لحظات فقط بر عهده خود شما تنهایی است و تصمیمات دسته جمعی یا تابع جمع بودن برای شما دیگر اهمیتی ندارد.
مناطق راحتی خود را می توانید بیشر گسترده کنید.

 3- فقط کارهایی را انجام می دهید که خودتان دوست دارید. شما هم می توانید از آزادی بی حد و حصر تها خوابیدن در یک غار، روی سنگ زمخت لذت ببرید یا در وان حمام یک هتل لوکس؛ انتخاب با شماست.

 4- بدون حضور دیگران، “شخصیت” شما بیشتر متبلور می شود، شما بیشتر خودتان را می شناسید، بیشتر به خودآگاهی می رسید، می فهمید که از درون و بیرون چه شکلی هستید! با خودتان رو در رو خواهید شد.

 5- راحت باشید! برنامه زمانی شما فقط به خود شما ربط دارد، نه به دیگران. دیگر مسئولیتی بر عهده شما نیست، همین خودش یک ریلکسی  خاص برایتان به همراه دارد.

 6- ایجاد اعتماد به نفس.

 7- موقعیت ها را آنگونه که خودتان می خواهید تفسیر کنید، و با تفسیر خودتان، بدون اینکه لازم باشد با دیگری هماهنگ باشید رفتار کنید.

 8- لذت بردن از آزادی. همه به دنبال آزادی هستند تا آنجائیکه خود و محیطشان را ب رای آن فدا می کنند، در تنها سفر کردن شما آزادید!!! در نظر سنجی اعضای “انجمن سفر انفرادی” در فیس بوک، کلمه “آزادی” بیش از هر کلمه دیگری استفاده شده بود.

 در نهایت:

9- شما با رشد معنوی (عقلی، روحی، عاطفی) بیشتری به خانه بر خواهد گشت.

 نمایشگاه مجازی فارس، ارایه دهنده  محتوای فاخر فارسی.

 [feather_share]

Leave a Reply