space affairs سپند مینو

سایت امورفضایی، یا کار و بارهای فضایی به نشانی http://www.space-affairs.com در اینترنت، یک سایت بسیار عالی با مطالب و محتوای هیجان انگیزی است که دل هر آدم علاقمند به هوانوردی و هیجان را به اشتیاق و قل قل در می آورد.این سایت اتریشی به مدیریت والتر دراسل (Walter Drasl) به مرکزیت شهر وین به ارایه خدمات هیجان انگیزی همچون موارد زیر مشغول هستند:

 1- دوره کوتاه مدت آموزش اولیه فضا نوردی در روسیه، اروپا و آمریکا؛ پس از به دست آوردن دانش تئوری و تجربه عملی، تا آنجاییکه به مرز تحمل بدنی می رسید، شما صلاحیت لازم برای سفر به پایگاه فضانوردی باکنور قزاقستان (همانجائیکه خانم انوشه انصاری رفته بودند) رفته لباس فضانوردی پوشیده و با یک سفینه به خارج از جو پرتاب می شوید. درست مثل فیلمهای تخیلی! شما دو روز را در سفینه سایوز در فضای خارج از جو می مانید،  در این مدت شما با دوستان و خانواده از طریق نرم افزار های ارتباط تصویری یا صوتی و ایمیل در ارتباط خواهید بود. این دو روز برای شما مانند 16 روز خواهد گذشت زیرا که شانزده بار کره زمین و همه انسانهای درون آن را دور خواهید زد!! این شانس هم وجود دارد که شما به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) هم قدم بگذارید و در کنار دانشمندان بزرگ جهانی پشت یک میز غذا بخورید، البته اگر پشت میز غذا بخورند. گرچه این تجربه ای است که برای بسیاری از افراد غیر ممکن است و نمی توان روی آن قیمتی گذاشت مگر با احتساب هزینه ها، فعلا هزینه های آموزشی این سفر از 180 هزار یورو شروع می شود. چیزی معادل شاید 750 میلیون تومان.

2- پروژه لینکس (Lynx) یک فضاپیمای ساب اوربیتال است که با موتورهای موشکی پرواز را آغاز کرده و به مدار 61 هزار کیلومتری زمین می رسد. فضای کاکپیت فضایی بسیار راحت و مدرن است، این فضاپیمای شاتل (دو طرفه) گرچه مانند هواپیما عمل می کند اما ارتفاع بالای 60 هزار کیلومتر چیز دیگری است. نام دیگر این پروژه می تواند (XCOR) هم باشد. مزوسفر (به انگلیسی: Mesosphere) سومین لایهٔ تشکیل‌دهندهٔ جو زمین است که از ارتفاع حدود ۵۰ کیلومتر آغاز شده و تا ارتفاع حدود ۸۵ کیلومتر ادامه می‌یابد. دما در این لایه بسیار کم است، بین منفی 130 درجه تا منفی 220 درجه!!! ما با یکی دو درجه تغییر دما آنرا حس می کنیم! آب در صفر درجه یخ می زند ولی دما در این جا منفی 130 تا منفی 220 است!

به قول اجرا کنندگان برای عملی شدن این پروژه، نیاز به ثبت نام صد نفر با مبلغ 100هزار دلار بود، که بیش از این تعداد ثبت نام کرده اند، بنابراین پرواز ها به صورت مرتب و منظم و هر روزه در حال انجام است.

3- پرواز تا انتهای ممکن! این پروژه این امکان را به شما می دهد که با یک جت جنگنده با سرعتی وحشتناک اوج بگیرید و در عرض چند دقیقه به انتهای جو برسید تا در روز روشن آسمان سیاه و ستاره ها روشن تر شوند! یا اینکه آهسته آهسته با بالن آنقدر بالا روید که کره زمین یک گلوله یا تیله رنگی شود! انتخاب با شماست. البته هزینه آن هم با شماست. اگر آنقدر پول دارید که مبلغ هزینه ها برایتان مهم نباشد و فقط تجربه آن برایتان مهم است، می توانید توسط نمایشگاه مجازی فارس با مجموعه تماس بگیرید یا اینکه خودتان مستقیم وارد عمل شوید. واقعا فرقی ندارد اما مطمئنا قیمت های معقولی به شما پیشنهاد خواهد شد، گرچه همین مبالغ برای بیشت از 99 درصد از مردم رویایی و غیر قابل پرداخت است. همین تجربه با بالن بسیار به صرفه تر می باشد.

4- پرواز با جت

انتخاب شما می تواند جنگنده شکاری میگ 29 فالکروم، جنگنده شکاری شناسایی میگ 25 فاکس-بت، فانتوم اف-4 که ایران خودمان هم دارد باشد، با هزینه ای معادل تقریبا صد میلیون تومان برای کمتر از یکساعت پرواز.

یا اینکه دوره های آموزشی را ببینید! آموزش جت جنگنده انگلیسی که به دلیل قدیمی بودن به تاریخ پیوسته ولی شما می توانید چنین تجربه کولاکی را در انگلیس داشته باشید، کنترل هواپیما هم می تواند به عهده خودتان باشد، شما و دیگران با یک اسکادران پرواز کرده، مانور می دهید و بر می گیرید، خفن بازاری است برای خودش.

دوره آمورش دیگری هم وجود دارد L-39 آلباتروس ساخت کگشور چکسلواکی سابق! این پیشنهاد انحصارا توسط این شرکت (Space-Affairs) ارایه می شود و بعد از دوره آموزشی به شرط دریافت نمره 75 از 100 می توانید پرواز خاطره انگیز خود را انجام دهید.

آلباتروس

5- تجربه بی وزنی، به شیوه پرواز یک هواپیمای پهن پیکر، صعود و سقوط، اینگونه برای چند ثانیه شما تجربه بی وزنی را خ واهید داشت، این عمل چند بار انجام می شود و در مجموع بسیار هیجان انگیز است.

6- آموزش فضانوردی، به دلیل طولانی بودن این مبحث در سری بعدی در این مورد خواهم نوشت.

7- HALO Skydiving

من خودم شخصا تجربه اسکای دایوینگ داشته ام، در ارتفاع 3600 متری خودم را از هواپیما به بیرون پرت کردم، پنج ثانیه اول واقعا وحشتناک بود، اما چون برای خودم به مدت تقریبی یک ماه آمادگی ذهنی ایجاد کرده بود زود به خودم مسلط شده و بیقه مسیر را لذت بردم. کمتر از یک دقیقه با سرعت 290 کیلومتر بر ساعت سقوط آزاد داشتم و سپس چتر نجات را باز کردم و به مدت کمتر از چهار دقیقه با چتر روی جزیره مصنوعی پالم دور زدم. فرود بسیار آرامی داشتم و بعد از فرود هم فورا دلم برای آسمان تنگ شد. این تجربه را مقایسه کنید با HALO Tandem که شما بجای ارتفاع 3600 متری، به ارتفاع 8600 تا 10600 متری خواهدی رفت! جائیکه دیگر به لباس مخصوص نیاز دارید! لباسی که اکسیژن برای شما مهیا کند و بدن شما را در مقابل سرمای کشنده حفظ کند!!! شما همراه جنگآوران ناتو از هواپیما به بیرون می پرید، دو دقیقه تمام که تک تک ثانیه هایش برایتان عجیب، جدید، اگزوتیک و معمولا غیر قابل تکرار است، تجربه ای که تعداد بسیار بسیار محدود و معدودی از غیر نظامی ها آنرا تجربه کرده اند! هزینه این تندم با فیلم و عکس برابر است با 4550 دلار آمریکا. البته با هزینه های جانبی خیلی بیشتر خواهد شد.

8- استفاده از تجهیزات رصد خانه ای، موزه های فضانوردی، تجربه پرتاب شدن به فضا با سایوز از پایگاه بایکنور قزاقستان، و بسیاری از موارد دیگر.

گرچه شما می توانید خودتان شخصا با این سایت و مکانها تماس بگیرید اما اگر تازه کار هستید، برای اجتناب از سوء تفاهم ها، شما می توانید با زبان شیرین پارسی هر سئوالی چه بسیار ساده و پیش پا افتاده و چه خیلی تخصصی را از اینجانب بپرسید.

من بسیار خوشحال می شود به رایگان در این موارد با شما همکلام شود.

مدیریت نمایشگاه مجازی فارس


اگر این مطلب برای شما جالب بود، در صورت تمایل آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر مایل باشید می توانید به محبوبیت مطلبی که خوانده اید رای بدهید، برای نوشتن نظر (کامنت) یا رای دادن یا باید عضو سایت باشید یا اگر عضو هستید، لطفا وارد صفحه کاربری خودتان شوید.

اگر از مطالب سایت در وبلاگ یا سایت خودتان استفاده می کنید، لطفا نشانی آنرا در کامنت بنویسید تا به همین شیوه هم به رایگان برای خودتان بک لینک ساخته باشید، هم اگر کسی دوست داشت وارد سایت شما شده و مطالب دیگر شما را هم بخواند.

[feather_share]

Leave a Reply