اندر فواید فروش عمر شیرین

نوشته زیر از یکی از خوانندگان گرامی است که با کمی سانسور منتشر می شود:

میخوام همه تون رو قانع کنم که چرا باید برید خدمت مقدس سربازی، اگر در آخر این متن قانع نشدین که چقدر مهمه که حتماً باید برید سربازی هرچی دوست داشتین به من بگین:

1.شما کاملاً با میل و علاقه قلبی به این خدمت مقدس مشرف می شین، و هیچ اجباری در کار نیست و به زور شما رو نمیبرن، چون بدون کارت پایان خدمت هم خیلی راحت میتونید ادامه حیات بدین و آینده شغلیتون هیچ ربطی به این کارت نداره.
2.حقوق و مزایای بسیار بالایی به شما تخصیص داده میشه به طوری که تقریبا چیزی معادل 7 درصد حقوق یک کادری (نظامیه استخدام شدهء نیروهای مسلح) هم درجه خودتون رو میگیرین و با این حقوق مسلماً میتونین خیلی راحت این دو سال از عمرتون رو سپری کنین و مخارج زندگیتون رو در بیارین، حتی اگه متأهل باشین.
3. در طول دو سال خدمت مقدس اصلاً هیچگونه توهینی به شما نمیشه، اصلاً تحقیر نمیشین، به هیچ وجه فرماندهانتون انسان های کم سوادتری از شما نیستن، با شما مثل یک برده برخورد نمیشه و نهایتاً به هیچ عنوان از نظر شخصیتی تنزل پیدا نمیکنین چون در یک جمع کاملاً فرهیخته و باشعور قرار میگیرین که تمام رفتارها و گفته هاشون بر پایه اصول روانشناسیه.
4. شما موقع اعزام به خدمت صد در صد در شهر خودتون مشغول به خدمت میشین و به هیچ عنوان به نقاط محروم و دور افتاده و نا امن اعزام نمیشین، بهداشت پادگان ها از استانداردهای جهانی هم فراتره، به شکلی که در زمستان احتمالاً از آب گرم در حمام محروم هستید، و در تابستان از آب سرد، آسایشگاه ها همیشه بوی عطر می ده و هیچ بیماری پوستی و انگلی و تنفسی و گوارشی شما رو تهدید نمیکنه.
5. اگه سرباز صفر باشین که بهتون تبریک میگم، چون واسه کادریا نقش مطلق یک برده رو دارید، باید مفت و مجانی کارگری کنید، علف بزنید، پادگان رو نظافت کنید، درختا رو هرس کنید، واسه فرمانده ها چایی درست کنید، میز صبحانه شون رو بچینید و جمع کنید و…
اگر درجه دار یا افسر باشید، تمام کارها و مسئولیت های کادری ها رو باید انجام بدید و اگر کوچکترین اشکالی توی کارتون باشه به چند روز اضافه خدمت تنبیه می شین، و حقوق کارهایی که انجام میدید در جیب کادریها ریخته می شه، و در پایان هم باید به کادریها احترام نظامی بذارین و ازشون تشکر کنید که بر سرتان منت گذاشته اند و به شما دستور داده اند که وظایفشان را انجام دهید.
6. هرچیزی که در دوران تحصیل یاد گرفتین در طول خدمت مقدس اصلاً فراموشتون نمیشه، چون شما رو دقیقاً در محلی که توی اون رشته تخصص دارید به کار میگیرن، مثلاً اگر رشته برق خونده باشین، تعویض لامپ های سوخته پادگان به عهده شماست و اگر کامپیوتر خونده باشین منشی فرمانده و مسئول نامه نوشتن می شین.
7. محیط آسایشگاه ها و مهمانسراها برای پرسنل وظیفه بسیار زیبا و دوستانه است و بسیار خاطرات شیرینی براتون به جا میذاره، به طوری که هیچ وقت حوصلتون سر نخواهد رفت، چون احتمالاً هفته ای یکبار با یک نفر دعوای فیزیکی میکنین، کتک میخورین، کتک میزنین، اگر تا به حال دخانیات و مخدر مصرف نکردین برای سرگرم شدن و رفع افسردگیتون مصرف می کنین،
یا در عالم رفاقت ک** می دهید و یا اهل رفاقت نیستید پس به زور از ک** می ک**تان و یه عالمه تفریح مرفه و نشاط آور دیگر.
8. در پایان شما با کلی سرمایه مالی و تجربه مفید از خدمت مقدس ترخیص و فوری وارد بازار کار می شین،
آموخته ها و تجربه های شیرینی از قبیل: زیر آب زدن، پاچه خواری کردن فرد بالا دست برای گرفتن چس مثقال تشویق و توجه، شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و مقصر جلوه دادن دیگران برای توجیه کوتاهی خودمان در امور محوله، سوء استفاده کردن از موقعیت و اختیارات هرچند اندکی که به ما واگذار شده است برای باج گرفتن و زور گفتن به فرد زیر دست و….

حالا بدوین تا دیر نشده مثل بچه های خوب برید سر خدمت مقدس

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply