آموزش ماینینگ اتریوم

 ماینرها کامپیوترهای خود را برای حل محاسبات رمزنگاری در اختیار شبکه قرار می دهند و بر این اساس پاداش می گیرند.

سخت افزار مورد نیاز استخراج اتریوم

به منظور استخراج اتریوم، نیاز به سخت افزار تخصصی به نام واحد پردازنده گرافیکی (GPU) یا همان کارت گرافیک داریم، گرچه در ابتدا توسعه دهندگان اتریوم، CPU را برای فرایند استخراج انتخاب کرده بودند، اما بعدها متوجه شدند که کارت های گرافیک قدرت بیشتری برای این کار دارند، بهترین CPU حداقل سی برابر کمتر از بدترین GPU است!

بنابراین، تنها در یک جمله ساده می توان گفت که سخت افزار تخصصی استخراج اتریوم کارت گرافیک (GPU) است.

همانطور که می دانید کارت گارفیک های با تنوع کاری متفاوتی و صد البته قیمت های متفاوت وجود دارند، کارایی هر کارت کامپیوتر را باید یا از کارخانه پرسید یا به صورت تجربی از کسانی که همین الان از آن کار می کنند، سکه تا سکه به دلیلی تفاوت الگوریتم متفاوت است اما برای اتریوم از واژه هش بر ثانیه (Hash/Second) استفاده می کنیم.

در ایران هزینه برق خانگی به صورت تصاعدی محسابه می گردد، بنابراین بهترین کار برای استخراج اتریوم استفاده از برق صنعتی و ارزان است.

به غیر از کارت گرافیک سخت افزار های مورد نیاز دیگر در زیر نوشته شده اند:

  • سیستم عامل ویندوز ۶۴ بیتی (ترجیحا ویندوز ۱۰)

  • یک مادربرد با اسلات PCI-E برای پوشش چند کارت گرافیک همزمان

  • منبع تغذیه (پاور) مناسب برای کنترل برق

  • یک CPU ساده (ترجیحا core i3 به بالا) و حداقل ۴ گیگابایت RAM

  • صفحه کلید، موس و مانیتور استاندارد


نصب نرم افزار

پس از انتخاب و تنظیم سخت افزار باید نرم افزار مورد نیاز این کار را نصب کنید. ماینرها باید یک کلاینت را برای اتصال به شبکه نصب کنند.

شما می توانید نرم افزار geth را نصب کنید و با چند کد ساده cmd آن را به شبکه متصل کنید. این نرم افزار برای سیستم های های ویندوز،مک و لینوکس به راحتی قابل دانلود و اجرا است.

تست کلاینت

می توانید نرم افزار را در سیستم تست کنید تا از فعالیت و اجرای آن مطمئن شوید. شما با سیستم های معمولی خانگی هم می توانید این کار را انجام دهید اما نباید انتظار سود از آن داشته باشید.

پیوستن به یک ماینینگ پول یا استخر استخراج

به عنوان یک ماینر، خیلی سخت است که خودتان به تنهایی بتوانید اتریوم را استخراج کنید. به همین دلیل محل های مجازی به نام ماینینگ پول یا استخرهای استخراج ایجاد شده اند که می توانید کامپیوتر خود را به آن متصل کنید. در ماینینگ پول ها ماینر های زیادی به آن وصل می شوند و قدرت خود را به اشتراک می گذارند و سپس سود به دست آمده نسبت به قدرت هر کامپیوتر، بین ماینرها تقسیم می شود.

ماینینگ پول های زیادی وجود دارند که شما می توانید با ثبت نام وصل کردن کامپیوتر قوی خود به آن ها، اتریوم استخراج کنید. بهترین و ساده ترین ماینینگ پول اتریوم در حال حاضر Ethminer است. با مراجعه به سایت رسمی، می توانید نرم افزار Ethminer را دانلود کنید. پس از نصب این نرم افزار شما به صورت رسمی می توانید به عنوان یک نود یا گره در شبکه فعالیت کنید.


 سوالات متداول استخراج اتریوم

از چه کیف پول هایی می توانم استفاده کنم؟

  • شما می توانید از اکثر کیف پول ها به جز کیف پول های صرافی ها برای استخراج اتریوم استفاده کنید. بهترین کیف پول ها mist و MyetherWallet هستند.

Leave a Reply