کدام کشورها بیشترین تعداد خودرو رادارند؟

کدام کشورها بیشترین تعداد خودرو رادارند؟

خودروهای شخصی این روزها به یکی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل تبدیل شده و روزانه میلیون‌ها نفر با استفاده از اتومبیل‌های خود به سفر می‌پردازند. در این گزارش به 10 کشور جهان با بیشترین تعداد خودروی شخصی نسبت به جمعیت، پرداخته شده است.

با اینکه کشورهایی همانند چین، هند و آمریکا به علت جمعیت بسیار زیاد تعداد زیادی خودرو در اختیار دارند، اما کشورهای دیگری هستند که به نسبت جمعیت خود از خودروهای بسیار بیشتری استفاده می‌کنند.

برای مثال دو کشور آلمان و انگلیس به ترتیب 531 و 454 خودرو به ازای هر 1000 نغر در اختیار دارند که رقمی بسیار بیشتر از 403 خودرو به ازای هر نفر در آمریکا.

علاوه بر تعداد بالای خودرو در بعضی از کشورها، اعداد دیگری که جلب توجه می‌کنند تعداد پایین اتومبیل‌ها در کشورهای همانند نپال و پاکستان است. کشور نپال در حال حاضر 4 خودروی شخصی به ازای هر 1000 نفر و پاکستان 16 خودرو به ازای 1000 نفر در اختیار دارد.

خودروهایی که در این گزارش در نظر گرفته شده‌اند تا 9 نفر ظرفیت دارند و وسایل نقلیه با ظرفیت بیشتر در این فهرست محاسبه نشده‌اند.

لیتوانی: 565 خودرو به ازای 1000 نفر

کشوری کوچک با جمعیتی 3 میلیون نفری در شمال اروپا. لیتوانی در سال‌های اخیر توانسته سیستم جاده ای خود را به شدت بهبود بخشد و اتوبان‌های بزرگی را در سراسر کشور ایجاد کند. این کشور به 4 فرودگاه مجهز است که امکان سفرهای داخلی را نیز ایجاد کرده‌اند. با این حال به علت مسافت کم جاده‌ها افراد بسیاری ترجیح می‌دهند تا با خودروی خود در کشور جا به جا شوند.

مالتا: 595 خودرو به ازای 1000 نفر

کشوری تشکیل شده از چندین جزیره کوچک در دریای مدیترانه که جمعیت بسیار کمی را در خود جای داده است. با این حال در این کشور افراد بسیاری صاحب خودرو هستند و ترجیح می‌دهند تا با اتومبیل شخصی خود جابه‌جا شوند.

نیوزیلند: 597 خودرو به ازای 1000 نفر

کشور نیوزیلند یکی از زیباترین کشورهای جهان در زمینه مناظر طبیعی محسوب می‌شود. در حال حاضر بخش بزرگی از جمعیت این کشور اتومبیل شخصی خود را در اختیار دارند که نشان می‌دهد مردم آن ترجیح می‌دهند تا با سفر در جاده های این کشور از مناظر متنوع آن لذت ببرند.

ایتالیا: 605 خودرو به ازای 1000 نفر

یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولید کننده خودروهای لوکس در جهان تعداد بسیار زیادی خودرو را در خیابان‌های خود جای داده است. ایتالیا در حال حاضر محل اصلی تولید شرکت‌های لوکسی همانند مازراتی، فراری و لامبورگینی است. گروه خودروسازی فیات نیز در ایتالیا قرار دارد، شرکتی که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان اروپایی محسوب می‌شود.

پورتوریکو: 629 خودرو به ازای 1000 نفر

کشور جزیره ای بسیار کوچکی که توانسته با تعداد بالای خودروهایش نسبت به جمعیت بسیار کمش جایگاه ششم را در این فهرست به دست آورد. با توجه به مساحت بسیار کم پورتوریکو و جزیره ای بودن آن جای تعجب است که این همه خودرو برای چه مقدار جا به جایی استفاده می‌شود.

ایسلند: 646 خودرو به ازای 1000 نفر

جالب است که بسیاری از کشورهای این فهرست جزیره های کوچکی هستند که مردم آن نمی‌توانند مسافت بسیاری را در آن‌ها سفر کنند. ایسلند یکی از همین کشورها است که مناطق قابل سکونت بسیار کوچکی دارد و با این حال تعداد زیادی از مردم آن خودروهای شخصی خود را در اختیار دارند.

لوکزامبورگ: 667 خودرو به ازای 1000 نفر

کشوری با رقم بسیار بالایی در بخش تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر، این کشور کوچک اروپایی جمعیتی 500 هزار نفری دارد که با توجه به درآمد خوبشان توانسته‌اند خودروهای لوکس بسیاری را خریداری کنند.

موناکو: 729 خودرو به ازای 1000 نفر

یکی دیگر از کشورهای کوچک جهان که به علت جمعیت کم و درآمد بالا توانسته در این فهرست قرار گیرد. بسیاری از شهروندان کشور موناکو بر این باورند که در اختیار داشتن خودروی لوکس نشان از سطح بالای کلاس یک فرد است و به همین دلیل می توان اتومبیل های گران قیمت بسیاری را در خیابان های این کشور یافت.

لیختن‌اشتاین: 744 خودرو به ازای 1000 نفر

سومین کشور کوچک اروپا با جمعیتی برابر با 37 هزار نفر توانسته با تعداد بالای خودرو به ازای هر نفر رتبه دوم این فهرست را به دست آورد. با توجه به کوچک بودن این کشور جای تعجب نیست که مردم آن ترجیح می‌دهند از خودروی شخصی خود برای جا به جایی استفاده کنند.

سان مارینو: 1139 خودرو به ازای 1000 نفر

با مساحتی برابر با 62 کیلومتر مربع، سان مارینو یکی از کوچک‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. این کشور که به صورت کامل در خشکی قرار گرفته است تنها 8 کیلومتر اتوبان دارد. جالب است که کشوری به این کوچکی تعداد خودروهایش از جمعیت 32 هزار نفری‌اش بیشتر است.

منبع: بازارخبر

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

نمایشگاه مجازی فارس، ارایه دهنده محتوای فاخر فارسی، مقالات مفید و گلچین شده از سراسر وب
+98-936-917-5733