آیا مموتی محاکمه خواهد شد؟

فرارو- گویا بگم بگم‌های احمدی‌نژادها تمامی ندارد. در حالی که قوه قضاییه به دنبال ادله کافی برای محاکمه احمدی‌نژاد است حامیان او معتقد‌ند که دادگاه وی فرصتی برای بیان ناگفته‌ها است!

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه روز گذشته در یک نشست خبری خود به تشریح وضعیت پرونده‌های مهم قضایی کشور پرداخت و در خصوص پرونده محمود احمدی‌نژاد گفت: دادگاه در حال رسیدگی و جمع آوری ادله است و رسیدگی به پرونده هنوز نهایی نشده است.

وی افزود: من درباره این پرونده گفته‌ام که به لحاظ مسئولیت ایشان پرونده به دادسرا نرفته بلکه مستقیما در دادگاه مطرح شده است.

امیدواریم قوه قضاییه به وعده محاکمه احمدی نژاد عمل کند

احمد کریمی اصفهانی٬ دبیرکل جمعیت اصناف و بازار از جمله این منتقدان است که در گفت‌و‌گو با فرارو ضمن ابراز امیدواری به عملی شدن وعده قوه قضاییه در زمینه محاکمه احمدی‌نژاد گفت: احمدی‌نژاد که در فرافکنی و بی‌حیثیت کردن دیگران ید طولایی دارد در برخی موارد توانست با این شیوه کار خود را پیش برد و می‌بینیم که بزرگ‌ترین خطاهای تاریخ جمهور اسلامی در دوران او رقم خورد.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: با این حال اگر قوه قضایه بدون ملاحظه با وی همچون یک شهروند عادی برخورد کند جای قدردانی دارد. چرا که با عملکرد درست و به موقع به حفظ نظام جمهوری اسلامی کمک می‎شود.

کریمی اصفهانی در ادامه جرایم احمدی‌نژاد را بسیار بیشتر از پروندهای در دست قوه قضاییه دانست و گفت: در سایه سوء مدیریت‌های احمدی‌نژاد تخلفات زیاد از سوی اطرافیانش همچون مشایی و رحیمی و… انجام شد که باید او را مسئول دانست. از سوی دیگر بزرگ‌ترین آسیب‌های اقتصادی به کشور در دوران طلایی درآمد ارزی وارد شد. در حالی که می‌توانست با آن درآمد اقتصاد کشور را سامان دهد.

به گفته وی احمدی‌نژاد فرصت نکرد اگر نه آسیب‌های بیشتری به زیرساخت‌های کشور وارد می‌کرد.

وی ادامه داد: قوه قضایه به دنبال حیف و میل‌ها است و می‌دانید که در دولت احمدی‌نژاد حتی اگر میل نشده باشد، منابع بسیاری حیف شده است اما می‌بینیم که هنوز هم می‌گوید، خواهیم آمد!

دبیر کل جمعیت اصناف و بازار با تاکید بر اینکه جرایم احمدی‌نژاد بسیار سنگین است، گفت: مهم‌ترین جرم احمدی‌نژاد اختلال در اقتصاد کشور است. در عرصه بین الملل نیز اخلال ایجاد کرد و عزت کشور را زیر سوال برد لذا به اعتقاد من احمدی‌نژاد باید به اشد مجازات محکوم شود.

گفتنی است که هواداران احمدی‌نژاد نیز نسبت به برگزاری دادگاه وی مخالفتی نشان نمی‌دهند.

 احمدی‎نژاد در دادگاهش ناگفته‎ها را بیان می‎کند

عبدالرضا داوری، رییس تشکیلات مجتمع رسانه‌ای هما (هواداران محمود احمدی‌نژاد) از جمله این افراد است که در گفت‌و‌گو با فرارو از محاکمه احمدی‌نژاد استقبال کرد و گفت: به اعتقاد ما این دادگاه از جذاب‌ترین محاکمات تاریخ جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اگر آقای احمدی‌نژاد پرونده ای دارد باید مانند یک شهروند عادی با وی برخورد شود، گفت: جریان حامی او از این محاکمه استقبال می‌کند زیرا حتما فرصتی برای بیان ناگفته‌های احمدی‌نژاد است.

به این ترتیب علنی بودن دادگاه احمدی‌نژاد نیز محل اختلاف دیگری میان موافقان و مخالفان وی است.

 کریمی اصفهانی در واکنش به این صحبت داوری گفت: دادگاه وی نیز باید مثل دیگر پرونده‌های قضایی کشور بررسی و حکم آن به مردم اعلام شود زیرا روشن است که او همچون گذشته به شیوه بی‌اعتبار کردن دیگران و فرافکنی عمل می‌کند.

وی افزود: اکنون که آب از سرش گذشته نیز حتما ملاحظات نظام را در نظر نخواهد گرفت.

احمدی‌نژاد بعد از هشت سال ریاست جمهوری این پست را در شرایطی ترک کرد که بسیاری از مردم و کار‌شناسان وی را مسبب خسارات اقتصادی و سیاسی وارد آمده به کشور می‌دانند و محاکمه او را نشانی از شجاعت دستگاه قضا می‎دانند. حال باید دید که ادله قوه قضاییه برای محاکمه او – به خاطر شکایات موجود و نه همه آسیب‌های وارد شده به کشور – چه زمانی تکمیل می‎شود تا شاهد برگزاری دادگاه او باشیم.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply

نمایشگاه مجازی فارس، ارایه دهنده محتوای فاخر فارسی، مقالات مفید و گلچین شده از سراسر وب
+98-936-917-5733