دلارام کیوی
خانم دلارام کیوی مشاور جدید در دفتر امنیت ملی و کارشناس امور خاورمیانه در وزارت امور خارجه ایالات متحده است و به زبانهای عربی، فارسی و فرانسه صحبت می کند.

خانم کیوی پیش از سمت کنونی اش به عنوان افسر سیاسی در سفارت آمریکا در ریاض به امور خارجی رسیدگی می کرد. از جمله ماموریت های پیشین او شامل خدمت در سفارت آمریکا در ابوظبی می شود که در آنجا به عنوان مامور امور سیاسی خدمت کرد و سپس ریاست بخش روادید مهاجرتی این سفارتخانه را، که از نظر تعداد متقاضیان ایرانی جایگاه دوم را دارد، به عهده داشت. در زمان بسته شدن منطقه سبز سفارت آمریکا در بغداد به روی شهروندان عراقی، او در سفارت آمریکا در اردن به عنوان رئیس بخش روادید های غیر مهاجرتی خدمت می کرد که به پرونده های متقاضیان اردنی، فلسطینی و عراقی هایی که از جنگ فرار کرده بودند رسیدگی می کرد. خانم کیوی در سمت هایی که در وزارت امور خارجه در واشنگتن داشته در دفتر دموکراسی، حقوق بشر و کار فعالیت کرده که همزمان با بهار عربی بود و در دفتر امور جمعیت، پناهندگان و مهاجران به عنوان مسئول پناهندگان عراقی که در آغاز جنگ داخلی سوریه عمدتا در این کشور زندگی می کردند خدمت می کرد.
خانم کیوی در سال ۲۰۰٣ وارد وزارت امورخارجه ایالات متحده شد. او پیشتر در یکی از شرکتهای Fortune 500 ، که فهرستی از ۵۰۰ شرکت برتر و بزرگ آمریکایی از نظر درآمد زایی است، فعالیت می کرد. تخصص او در زمینه «استارت آپ» کالا، یا همان کالاهای تجاری با ایده ها و ساخت های نوین برای شرکت «نورداسترومز» و ارائه طرح های تجاری استراتژیک و ایجاد نیروی کار برای رسیدن به اهداف از طریق همکاری قوی پرسنل بود.

خانم کیوی پس از انقلاب ایران به همراه خانواده و به عنوان پناهنده به آمریکا آمد و مدرک لیسانس خود را در رشته ارتباطات از دانشگاه جرج میسون کسب کرد. او به همراه دو دخترش کاترین و کلایر ساکن شهر آلکسندریا در حومه واشنگتن است.

Leave a Reply