دفتر کار ریاست جمهوری آمریکا به دستور پرزیدنت تفت در سال ۱۹۰۹ و به دست مهندس آمریکایی Nathan C. Wyeth طراحی و ساخته شد. این اتاق بخاطر شکل بیضوی اش Oval Officeنام گرفته است. این اتاق در مجموعه پیچیده ای از دیگر دفاتر کاری در کاخ سفید بخش غربی کاخ را تشکیل می دهند؛ جایی که در فیلمها و سریالهای بسیاری با نام West Wingاز آن نام برده شده. این دفتر کار یکبار در سال ۱۹۲۹ در آتش سوخته و توسط پرزیدنت هوور (Herbert C. Hoover ) بازسازی شده و در سال ۱۹۳۴ به دستور پرزیدنت روزولت قسمت غربی کاخ وسعت یافت و دفتر کاری به شکل امروزی آن دیده می شود توسط آرشیتکتی به نام Eric Gugler طراحی شد.

ویژگیهای معماری دفتر کار ریاست جمهوری از سبک بارُک، نئوکلایسک و جورجین می باشد و نمادی از قدرت و اعتبار را در اذهان آمریکایی ها و مردم سراسر جهان ایجاد می کند. در این اتاق سه پنجره بزرگ جنوبی پشت میز کار رییس جمهور قرار گرفته و چهار در از این اتاق به راهروهای مختلف قسمت غربی کاخ باز می شود. سقف این اتاق با گچ کاریهای مجلل تزیین یافته و اجزایی از نشان ریاست جمهوری را به تصویر می کشد.

روسای جمهوری معمولا اسباب و وسایل اتاق، پرده ها ، فرش و دکوراسیون اتاق را به سلیقه خود تغییر می دهند. نقاشی هایی را از مجموعه نقاشی های کاخ انتخاب می کنند یا از موزها قرض می گیرند و اتاق را برای دوره ریاست جمهوری خود به شکلی که دوست دارند در می آورند.

پرزیدنت اوباما نیز چند سال پیش در جریان همین تغییرات فرش این اتاق را تغییر داد و اکنون فرش جدیدی با نقل قولهایی از مارتین لوتر کینگ، و روسای جمهور پیشین ایالات متحده کف این اتاق را مزین کرده است.
این نقل قولهای معروف در بسیاری از عکس ها توجهات را به خود جلب کرده است و باعث شده مردم آنها را در اینترنت جستجو کنند. این نقل قولها به ترتیب اینها هستند:

• ” تنها چیزی که باید از آن بترسیم، خود ترس است.” – پرزیدنت فرنکلین دلانو روزولت
• ” کمان جهان اخلاقی طولانی است اما در برابر عدالت سر خم می کند.”- مارتین لوتر کینگ
• ” دولتی از مردم، توسط مردم، برای مردم” – پرزیدنت آبراهام لینکلن
• ” هیچ مشکلی از سرنوشت انسانها فراتر از دسترس انسان نیست. ” پرزیدنت جان اف کندی
• ” رفاه هرکدام از ما اساساً بسته به رفاه همه ما است. ” پرزیدنت تئودور روزولت

از وسایل معروف دیگر این اتاق میز کار رییس جمهور است. این میز معروف که به نام The Resolute شناخته می شود و در عکسهای بسیاری از رییس جمهورهای آمریکا دیده شده است در سال ۱۸۸۰ توسطه ملکه ویکتوریا اهدا شده است و چوب آن از کشتی انگلیسی Resolute آمده است.
Oval Office دفتر اصلی کار رییس جمهوری آمریکا است و به شکلی در قسمت غربی کاخ سفید قرار گرفته که دسترسی کارمندان را به رییس جمهور آسان می کند و خود رییس جمهور نیز در پایان روز می تواند به راحتی به محل اقامتش برود. این اتاق همچنین پشت صحنه بسیاری از سخنرانی های تلویزیونی و محل دیدارهای رسمی مقامات و رهبران کشورهای خارجی است.

Leave a Reply