فهرست اعلامی بانک مرکزی نشان می دهد که تعدادی از شرکت های داروسازی با دلار ۴۲۰۰ تومانی بخارشور وارد کرده اند.

مشاهدات در فهرست 1482 شرکت دریافت کننده ارز دولتی نشان میدهد که تعدادی از شرکت های داروسازی ارز 4200 تومانی را به منظور واردات بخارشور دریافت کرده اند.

شرکت داروسازی جابرابن حیان سهامی عام 587،071 یورو ارز دولتی دریافت کرده تا بخارو شور وارد کشور کند. شرکت دارو سازی رها اصفهان نیز 172،654 یورو گرفته و نامش در فهرست واردکنندگان بخارشور قرار گرفته است.

شرکت دارویی به بان شیمی 38،090 یورو از بانک مرکزی و 13،727 یورو از سامانه نیما ارز دریافت و بخارشور وارد کرده است.

به گزارش تسنیم، بانک مرکزی به منظور شفاف سازی و عمل به دستور رئیس جمهوری لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را درحالی منتشر کرد که فهرست کالاهایی که از ارز 4200 تومانی استفاده کرده اند مردم و رسانه ها را شوکه کرده است!

بانک مرکزی بعد از نامه‌نگاری وزیر صنعت و درخواست انتشار نام ارزبگیران، سرانجام لیست 53صفحه‌ای شامل 1482 شرکت دریافت‌کننده ارز رسمی را منتشر کرد.

در این لیست محل تأمین ارز برای واردکنندگانی که در 2 ماه اخیر ثبت سفارش انجام داده‌اند از طریق بانک مرکزی (منابع نفتی) و ارز ورودی سامانه نیما می‌باشد.

فهرست منتشره از سوی بانک مرکزی واکنش های متعددی را در رسانه ها به همراه داشته است که مهمترین آن نقد به بانک مرکزی و وزارت صنعت برای عدم اعلام اسامی کامل دریافت کنندگان ارز دولتی است.

رئیس جمهور به وزرای اقتصادی به خصوص وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی دستور داده بود به منظور شفاف سازی اسامی تمام دریافت کنندگان ارزهای دولتی را به مردم اعلام کنند ولی بعد از چند روز بانک مرکزی و وزارت صنعت دستور روحانی را نصفه و نیمه اجرا کردند.

منبع: آخرین خبر/تسنیم