خبرنگار فرورتیش رضوانیه در یکی از پست های خویش مطلبی را نوشته که به نظر اینجانب درست و واقعی می باشد، شما خواننده محترم پس از خواندن این نوشته اگر خوشحال شدید لطفا در افکار خود تجدید نظر فرمائید اگر هم ناراحت شدید پیشنهاد می کنم به فکر چاره باشید. بهترین چاره که زیاد پیشنهاد شده و خود اینجانب هم رعایت می کنم، خوب بودن از طرف خودم و سپس تشویق اطرافیانم به خوب بودن و خوب ماندن است.

بیائید از ثروتی که داریم محافظت کنیم، ثروت بزرگ ما، وطن است!

سازندگان یک سریال شبکه نمایش خانگی تا جایی که می‌توانستند، به مردم و فرهنگ چین توهین کرده‌اند و همه چیز آنها را مورد تمسخر قرار داده‌اند.

این در حالی است که اگر یک سریال چینی حتی فقط در یکی از سکانس‌هایش با فرهنگ ایرانی شوخی کند، تمام فضای مجازی از فحش به چینی‌ها پر می‌شود و شاید سفارت این کشور در تهران را نیز به آتش بکشیم.

ما با عرب مشکل داریم، با روس مشکل داریم، با چینی مشکل داریم، با افغان مشکل داریم، حتی با خودمان هم مشکل داریم.

مشخص نیست، این طرز فکر از کجا آمده که آدمی خودش را از همه ملت‌های جهان برتر و بزرگ‌تر می‌بیند و با استناد به دلایل و بهانه‌های مختلف، همه را مورد توهین و تمسخر قرار می‌دهد، اما انتظار دارد به هر کشوری که می‌رود پلیس فرودگاه هنگام دیدن جلد پاسپورتش تعظیم کند.

عده‌ای تاجر فرصت‌طلب و سودجو فقط اجناس تقلبی به چین سفارش می‌دهند، محموله مهر استاندارد می‌گیرد، گمرک به راحتی کانتینرها را ترخیص می‌کند و وارد بازار می‌شود، خریداران ضرر می‌کنند، اما رسانه‌ها به جای آن که عملکرد استاندارد و گمرک و وزارت صنعت معدن و تجارت را بررسی کنند، به چین و چینی فحش می‌دهند و افکار عمومی هم ظرف چند ثانیه گول می‌خورد.

ما تا الان گرفتار گروهی تاجر بی‌انصاف و خائن بوده‌ایم که به بهانه تحریم‌ها هر کاری دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند، اما از این به بعد سریال‌سازهای پول‌پرستی را باید تحمل کنیم که از راه گمراه کردن مردم و توهین به ملت‌های دیگر می‌کوشند تا پول به جیب بزنند.

Leave a Reply