محمود احمدی نژاد، بنیان گذار پوپولیزم مدرن و احیا کننده پوپولیزم سنتی که در نتیجه منتشر کننده و درونی کننده پوپولیزم مشهود است به کناری نرفته و علاوه بر اینکه در کمین است، بلکه چله گرگ هم برای او کم است و در حال ساختن بونکرهای تبلیغاتی برای ورود مجدد به عرصه سیاست است.

کلماتی چون “مهر”، “عدالت”، “اختلاس”، “معجزه هزاره”، “هاله نور”، “خس و خاشاک”، “وارونه نشان دادن حقیقت” و “عوامفریبی”کلماتی هستند که ما را به یاد دوره سیاه و سراسر خفت بار دولتهای نهم و دهم، یعنی دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بر جان و مال و ناموس (آبرو)ی مردم می اندازد.

دورانی که با نفت بالای صد دلار و دلار 890 تومانی شروع و با نفت زیر صد دلار و دلار 3600 تومانی و تورم لجام گسیخته تمام شد.

سرمایه های نجومی و کلانی که می توانست تبدیل به کارخانه، زیر ساخت های اقنصادی-تجاری، شهرهای مدرن، پروژه های تحقیقاتی و … شود در اثر پروژه عوامفریبانه و پوپولیستی “یارانه”، تبدیل شد به کلاه حصیری عروسک از چین، دسته بیل از چین، آدامس، زرورق شکلات و کیسه پلاستیک!!!

مردی که در آخرین روزهای ریاستش 16 (شانزده) میلیارد تومان از بیت المال برای دانشگاه غیرقانونی اش برداشت کرد، اویی که یارانش در زندان به جرم اختلاس یا سوء استفاده از قدرت هستند، حال روزنامه تاسیس م یکند و یارانش را برای حمله به دیوارهای شهری که بر ویرانه های تمدن قدیمی اش کمی پا برجاست، آماده می کند.

خطر احمدی نژاد و امثال او را جدی بیگیریم.

منابع

مقاله از پدرام حقیقی

Leave a Reply