یکی از حساب های اصلی من در بانک ملت بود…

اصولا به این دلیل در بانک ملت حساب باز کرده بودم که شنیدم بانکداری الکترونیک (اینترنت-بانک) در “ملت” قابلیتهای بیشتری نسبت به بانکهای دیگر است

اما بعد از مدتی اشکالات این سیستم یواش یواش و به طرز آزار دهنده ای شروع شد.

یکی اجبار به عوض کردن رمز در دوره های شش ماهه بود که گره ممکن است به نظر برخی خوب باشد، اما نه برای همه کس، کلا اجبار مشتری به انجام دان یک کار عملی است اشتباه، رمز من به اندازه کافی امن است، حالا را بانک من را مجبور به عوض کردن رمز امن خودم می کند، به نظر من دلیلش این است که خود بانک متوجه نقص های امنیتی خودش هست.

دوم بعد از مدتی به اجبار مبلغ پنج هزار تومان برای رمز یکبار مصرف از اینجانب به عنوان مشتری کم کرد اما در عمل رمز یکبار مصرف موبایل کار نکرد، در نتیجه همان بهتر که این حساب را دیگر استفاده نکنم.

من نامه ای به بانک نوشتم و از این مشکلات گله کردم، می دانید که بانک این نامه را به کجا دایورت کرد.

امروز هم این خبر را در خبرگزاریها دیدم:

اطلاعات شخصی واریزی افراد در بانک ملت لو رفت!

 اطلاعات شخصی افراد و رقم واریزی آنها به حساب ارگان‌های مختلف به دلیل ضعف امنیتی در شبکه فناوری اطلاعات بانک ملت در دسترس عموم قرار گرفته است.

 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۳

به گزارش نسیم در شبکه نظام پرداخت بانک ملت، به راحتی می توان با تغییر برخی اعداد به اطلاعات واریزی که شامل “نام و نام خانوادگی” فرد واریز کننده و درعین حال “میزان رقم واریزی”،و “مقصد دریافت کننده” وجه به سهولت دست پیدا کرد.

http://jahannews.com/images/docs/files/000414/nf00414308-1.jpg

بر اساس این گزارش، حفاظت و حراست از اطلاعات مشتریان بانکی یکی از ارکان مهم سیستم بانکداری الکترونیکی به شمار رفته که به نظر می رسد با کشف این حفره امنیتی، این اصل مهم توسط بخش فناوری اطلاعات بانک ملت به چالش کشیده شده است.

http://jahannews.com/images/docs/files/000414/nf00414308-2.jpg

خبرنگار ما، برای راستی آزمایی مدعای خود، با تغییر کدهای اعلامی بر روی سیستم پرداخت بانک مورد اشاره به اطلاعات بیش از ۲۰ نفر دست یافته که بر این اساس، برای رعایت اصول اخلاق مداری،از انتشار اسامی افراد واریز کننده، اجتناب شده است.

http://jahannews.com/images/docs/files/000414/nf00414308-3.jpg

Leave a Reply