احمدی مقدم: جریمه مشمولان غایب، فروش سربازی نیست

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت۱۲:۱۷

واکنش به طرح جریمه مشمولان غایب سربازی یکی از مسائلی بود که امروز فرمانده ناجا به تشریح آنها پرداخت.

به گزارش ایسنا؛ سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه حضور در مرکز فرماندهی تهران بزرگ و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بحث مبارزه با جرایم طبیعتا قادر به صفر کردن جرایم نیستیم و نه در ایران بلکه در هیچ جای دیگری نیز نمی‌توان چنین ادعایی را داشت. تلاش ما این است که وضع موجود را حفظ کنیم و در این خصوص بهبود نیز ایجاد شود.

توقف برخی ماموریت‌های پلیس به دلیل کمبود بودجه

فرمانده ناجا با اشاره به مشکلاتی که طی چند سال گذشته در پی نوسانات اقتصادی در کشور به وجود آمد اظهار کرد: در سال ۹۳ پس از یکی دو سالی که با نوسانات اقتصادی، مشکلاتی در حوزه سرقت به وجود آمده بود این جرم را نیز در کشور و پایتخت کنترل کردیم. به گفته وی کانون‌های جرم خیز بر اثر فعل مهاجرت و … پدید آمده است.

واکنش به جریمه مشمولان غایب سربازی

احمدی مقدم درباره موضوع پرداخت ریالی جریمه به مشمولانی که دارای بیش از هشت سال غیبت از سربازی هستند گفت: این موضوع فروش سربازی نیست، بلکه یک جریمه است. شما می‌دانید که هرچند سال یکبار به غایبان عفو داده می‌شود. بنابراین نیروهای مسلح آمد و پیش بینی کرد حالا که قرار است عفو داده شود خیلی هم مجانی نباشد و یک جبران خسارت هم صورت بگیرد بنابراین این موضوع فروش سربازی نیست. بعلاوه اینکه افرادی که برای پرداخت جریمه و معافیت اقدام می‌کنند در طول سالهای مختلف محدودیت‌های زیادی را نیز متحمل شده و از سوی دیگر با توجه به سن و سالشان کارایی نیز برای ما ندارند.

احمدی مقدم با بیان اینکه فکر نمی‌کنم این موضوع اشکالی داشته باشد افزود: البته این طرح برای یک سال است و این طور نیست که یک نفر بیاید و از امروز غایب شود تا ۱۰ سال دیگر معاف شود ضمن اینکه مبلغ جریمه نیز هنوز قطعی نشده است.

فرمانده ناجا با اشاره به اجرای قانون خدمت وظیفه عمومی اظهار کرد: البته در قانون وظیفه عمومی پیش بینی شده که با غایبان از سربازی برخورد شده و آنان دستگیر شوند.

2 Replies to “تصمیم اورکت برای تی-شرت”

Leave a Reply