اظهارات وزیر اطلاعات در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که وزیر اطلاعات در جلسه امروز تاکید داشت که افراد دوتابعیتی حق اشتغال و تصدی مسئولیت در دستگاه‌های دولتی را ندارند.


آقای علوی درباره اقدامات و عملکرد وزارت اطلاعات، این مطلب که به نقل از او منتشر شده مبنی بر اینکه نباید برخورد قهری با مفسدان ا قتصادی شود را تکذیب کرد و تاکید داشت که چنین اظهاراتی را مطرح نکرده است.

نجفی افزود: آقای علوی تاکید داشت که ایجاد آرامش برای فعالان اقتصادی حائز اهمیت است. اظهارات او ناظر به آن دسته از فعالان اقتصادی است که در ایجاد اشتغال نقش برجسته‌ای دارند و به دلیل بدهی، دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند. به همین دلیل باید به آن‌ها کمک کرد تا امنیت اقتصادی به مخاطره نیفتد.
وی ادامه داد: وزیر اطلاعات در پاسخ به پرسش نماینده درباره مدیران دوتابعیتی مجددا تاکید کرد که افراد دوتابعیتی وفق قانون حق اشتغال به کار و تصدی مسئولیت در دستگاه‌های دولتی را ندارند و وزارت اطلاعات افراد دوتابعیتی را در مسئولیت‌های دولتی نمی‌شناسد و چنانچه مصداقی وجود دارد نمایندگان سوال کننده آن را اعلام کنند. البته این محدودیت شامل اقامت و اشتغال افراد در بخش‌های دولتی نیست. در این باره قرار شد نمایندگان سوال کننده نظرات‌شان را درباره قانع شدن و یا نشدن از سوالات، اعلام کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آقای پژمان‌فر نماینده مشهد نیز سوالی درباره ضرب و شتم یک طلبه مشهد پرسید که وزیر اطلاعات در پاسخ، گزارشی از شرح ماجرا و اقدامات انجام شده را ارائه کرد. قرار شد جلسات بررسی برگزار و ابعاد مساله پیگیری شود.

نجفی همچنین گفت: ‌آقای مطهری نماینده تهران نیز سوالی درباره علت بازداشت طولانی مدت متهمان محیط زیست بدون استفاده از وکیل را مطرح کرد که در پاسخ وزیر اطلاعات گزارشی از روند موضوع و اقدامات انجام شده و تقسیم وظایف ارگان‌های مختلف ارائه کرد اما در نهایت آقای مطهری از پاسخ قانع نشد.

منبع:آخرین خبر/ایسنا