در ادامه گفته های سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان را بخوانید:

حلقه بسته 500 نفره‌ای از ابتدای انقلاب تاکنون در جریان است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس تصریح کرد: دایره قدرت و حلقه بسته حدود 500 نفره موجود از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در کشور در جریان است و این افراد در سمت‌هایی مانند مشاور، وزیر، نماینده مجلس و … می‌چرخند.

ابطحی تاکید کرد: ظاهرا وزرایی در کابینه دولت انتخاب می‌شوند باید با نوبخت هماهنگ باشند، یعنی وزرای پیشنهادی یا مسئولان به نحوی چیده می‌شوند که بیشتر به سمت حزب حاکمیت اعتدال و توسعه پیش بروند حتی این موضوع در رده‌های پایین‌تر از وزرا مانند معاونان و مدیرکل‌ها هم وجود دارد.

میدان را به جوانان بدهید
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه اگر حاکمیت در اختیار عده‌ای خاص بچرخد تبدیل به الیگارشی می‌شود که فساد‌آور است، افزود: دلسوزانه می‌گویم که میدان را به جوانان بدهید زیرا ما نیروهای متخصص و با انگیزه جوان در کشور کم نداریم، در کشور جهل‌الرجال داریم و نه قحط‌الرجال، لذا باید به جوانان میدان داد تا بتوانند تجربه کنند.

وی بیان کرد: افرادی که اکنون پست‌ها را رها نمی‌کنند در حقیقت همان جوانان ابتدای انقلاب اسلامی هستند که حال با افزایش سن، تعلقات و محافظه‌کاری‌شان اجازه همان برش ابتدایی انقلاب را به آنها نمی‌دهد.

ابطحی گفت: مسئولان خودشان از صحنه قدرت کنار بروند و جوانان را با تشویق بر سر کار بیاورند تا هر چه زودتر به اوج پیشرفت برسیم.

منبع تیتر از وبگاه آخرین خبر برداشته شده.